İzole halı ürünümüz Eylül 2012 tarihinde yayınlanan TEDAŞ İş Güvenliği Malzemeleri Teknik Özellikleri Yönetmeliğinde belirtilen IEC 61111 belgesine sahiptir. Bu nedenle daha önce EN 60243-1 standartlarındaki izole halının ithalatını yapmamaktayız. Yeni ithalatına başlamış olduğumuz izole halılar IEC 61111:2009 standartlarına uygundur. İspanyol Sofamel firması tarafından üretilmektedir.

Firmanın üretmiş olduğu izole elektrikçi halısı, Stiren Butadien Kauçuğu (SBR) stiren ve butadien polimerlerinin karışımından elde edilmiştir. Bu nedenle PVC içermediği için çevreci bir üründür. Bu bileşenlerin karışımı sonucu elde edilen izole halı ısıya dayanıklılık derecesi -25 º C ile +55º C arasındadır. Doğal kauçuğa yakın özellikler gösterir. Eskime, aşınma ve ısıya dayanıklılık açısından daha üstün niteliklere haizdir. SBR kauçuğunun bir diğer özelliği iyi seviyede ses yalıtımı ve titreşim emme özelliğidir. 

Proje bazında farklı ebatlarda da izole halı üretilmesi mümkündür. 5.000 ile 50.000 Volt arasında test voltajına haizdir. Firmanın üretmiş olduğu tüm ürünler ISO 9001:2008 kalite güvencesindedir. 

Oldukça dayanıklı, esnek yapıdadır. Bu sayede uzun yıllar boyunca güvenli olarak kullanımı mümkündür. Alçak, orta ve yüksek gerilim bulunan riskli alanlarda kullanır. Makine önleri, elektrik santralleri, elektrik pano önü gibi elektriğin olduğu her yerde iş güvenliği sağlar. İzole halı iş güvenliği ve insan sağlığı için vazgeçilmez bir üründür.

İzole Halı Kullanımı Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler :
Doğrudan güneş ışığı alan bölgeler, radyatör ya da sıcak buhar bulunan bölgeler, aşındırıcı kimyasallar ürünün ekonomik kullanım süresini düşürür. Bu nedenle aşındırıcı kimyasallara maruz kalan ürünler hemen su ve doğal sabun ile yıkanmalıdır. Aşırı ısıya maruz bırakılmadan tamamen kurutulduktan sonra tekrar kullanılmalıdır. Delik, yırtık çizik gibi unsurlar ürünün yalıtım seviyesini düşürür. Bu nedenle zaman zaman ürünün her iki yönü de gözle muayene edilmelidir. Periyodik elektriksel testleri yaptırılmalıdır. Doğrudan yüksek ısıya ya da yüksek elektrik akımına maruz kalan ürünler kullanılmamalıdır.

izole halı yg halı