OG BARA TOPRAKLAMA TEÇHİZATI

Ürün Kodu : 665220
Ürün Özellikleri :
1 adet OG Bara Topraklama Teçhizatı ekipmanın taşınması için plastik kutu (kutu özellikle diğer ekipmanların da içine konulabilmesi için büyük ebatlıdır)
1 adet TT-83 model topraklama mengenesi,
1 adet 3 faz klips kablosuna birleştirme parçası,
1 adet açıldığında 1.5 metre uzunluğunda olan 45 kV izolasyonlu teleskobik manevra ıstakası,
3 adet faz klipsleri arasında bulunan 0.75 metre uzunluğunda silikon izolasyonlu bakır kablo,
3 adet vidalı tipte alimunyumdan üretilmiş kalınlığı 4-30 mm arasındaki silindirik iletkenler, en çok 45 mm kalınlığa kadar düz ve esnek baralar ve 20-25 mm arası bağlantı noktaları (aşağıdaki son resim) için üretilmiş faz klipsi,
1 adet 2 metre uzunluğunda (faz klipslerinin birleştiği yer ile topraklama mengenesi arasında) topraklama ve kısa devre için silikon izolasyonlu bakır kablo.

IEC 61230 standartlı, 6,9 kA/1s kısa devre akımlı (Farklı kesitli kablolar için bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz)

og bara topraklama teçhizatı, yg bara topraklama teçhizatı, 36 kV bara topraklama teçhizatı

Topraklama ve kısa devre yapılırken iletken kısım­lara çıplak elle dokunulmamalı, mutlaka riske uygun izole eldiven kullanılmalıdır. Tüm gerekli kişisel koruyucu donanım izole çizme, arka karşı elbise, izole halı, voltaj dedektörü, izole tabure, elektrikçi bareti, elektrikçi vizörü, vb. risk devam ettiği sürece çıkarılmamalıdır.  

Topraklama ve kısa devre işlemi yapılırken her zaman önce topraklama mengenesi ile toprak teması sağlanmalı ve daha sonra sırasıyla her faz topraklanmalı ve kısa devre edilmelidir. 

OG bara topraklama ve kısa devre teçhizatı, alçak gerilimli bir teçhizat üzerinde çalışmaya baş­lamadan önce ana panodaki termik manyetik ana şalter açılarak, kol çıkışlarındaki sigortalı yük kesicisi veya yük ayırıcısındaki sigortalar çıkarılmalıdır. Gerek­li kesme manevraları yapılarak üzerinde çalışılacak tesis kısımları gerilim dışı edilmelidir. Tesislerde geri­lim olup olmadığı OG dedektörü ile mutlaka kontrol edildikten sonra topraklama ve kısa devre işlemleri yapılarak çalışmaya başlanılmalıdır. Topraklama teçhizatı bütün çalışmalar bittikten ve çalışmaya katılanlara haber verildiği kesin olarak öğrenildikten sonra kaldırılmalıdır.