5-36kV Kompakt Tip (Teleskobik) Voltaj Dedektörü

Ürün Kodu : 640104
Neon lambalı voltaj dedektörü ışık ile voltajın bulunup bulunmadığını gösterir. Üç adet led ışığı bulunmaktadır. Ürün 5-36 kV arası kullanılır. Piezoelektrik kendiliğinden kontrol cihazı vardır. Pilsiz olarak çalışır. Voltaj dedektörü darbe ve toz gibi dış ortam etkilerine karşı branda muhafaza çantasının içinde temin edilir. Ayrıca branda taşıma çantası kemere takılmaya da uygundur.
Ürün, ıstakası kapalıyken 44 cm, açıkken 125 cm olup 36 kV izolasyonludur. RD 614/2011 direktifi doğrultusunda üretilmektedir.
CE belgeli ürünümiz İspanyol Sofamel firması tarafından üretilmektedir.
Kullanım sırasına gerilim dedektörünün ıstakası en uzun konumuna getirilmelidir. Eliniz hiçbir zaman plastik sap kısmın önüne geçmemelidir.
Bu cihaz pil gerektirmez. Kutusu içinde muhafaza edilerek toz, nem, çarpma ve düşmelere karşı muhafaza edilmelidir.
Voltaj detektörü sadece kısa süreli olarak voltajın kontrol edilmesi için tasarlanmıştır. Bu nedenle gereğinden fazla voltaja maruz bırakılmaması gerekmektedir.
Cihaz yağmurlu, ıslak ve sisli ortamlarda kullanılmamalıdır.
Piezoelektrik testır (cihazın altında bulunan beyaz butonla) ve daha sonra da enerji bulunan bir şebekede öncelikle cihazın sağlam olup olmadığı test edilir. Bu tüm gerilim dedektörleri için uygulanması gereken ilave tedbirdir. Voltaj dedektörü kullanımı bittikten sonra branda çantasına kaldırılmadan önce mümkünse yine piezoelektrik testır ile kontrol edilmelidir. 

36 kV kompakt tip