İzole Çizme

İzole çizme üreticisi Fransız Etche firması, 60 yıllık tecrübe ve bilgi birikimi ile üretim yapmaktadır. 6 metre yükseklikte yüksek gerilim hatlarında çalışmak, güvenilir yüksek özellikteki güvenlik ekipmanları sayesinde mümkündür. Laboratuvarlarında çok sayıdaki sentetik ve doğal kauçuk ürün gamından seçerek ürettilmiştir. Mükemmel formüllü malzeme ile çalışma alanı ve olası risklere karşı en uygun izole çizme üretilmektedir. Üretilen elektrikçi çizmesi EN 345 veya EN 347 standartlarında üretilmektedir. Ayrıca EDF (Fransız Elektrik) tarafından öngörülen HTA 70 B teknik özelliklerine haizdir. İzole çizme üst kısmındaki mükemmel esneklik ve hafiflik sayesinde rahat hareket ve giyim kolaylığı sağlanmıştır. NFS 73012'nin öngördüğü tutunma katsayısı olan 0.15'ten daha fazla oranda tüm yüzeylerde (gevşek, kaygan, eğimli ve dik zeminlerde) tutunma sağlar. Üretim süreci ISO 9001 ile sertifikalandırılmıştır.

Özellikler : iç yüksekliği 350 mm, numaraya göre değişmekle birlikte yaklaşık ağırlık 1.95 kg çifti

Test : Birinci test, su içinde tüm çizme yüzeyine 1 dakika boyunca 10 kV voltaj uygulanarak yapılmıştır. En çok izin verilen değere uygun 6 mA kaçak oluşmuştur. İkinci test yine bir dakika boyunca çizmenin tabanına 36 kV voltaj uygulanmıştır. En çok izin verilen değerden daha az olan 2.5 mA kaçak oluşmuştur.
İzole çizme fazlar arası 36 kV nominal voltaj bulunan gerilim hatlarında diğer elektrik geçirmez güvenlik ekipmanları ile birlikte kullanılmalıdır.

İzole çizme fazlar arası 36 kV nominal voltaj bulunan gerilim hatlarında diğer elektrik güvenliği sağlayan ekipmanlar ile birlikte kullanılmalıdır.
Tabandaki geniş çıkıntılar sayesinde yüzeyde maksimum temas sağlanır. Çıkıntılar arasındaki boşluklar çamur ve yağ birikimini önler.

Kaydırmaz yivler sayesinde merdivenle yapılan çalışmalarda mükemmel bir konfor sağlar.
Elektrikçi çizmesi U şeklindeki yorgunluğu azaltıcı topuk tabana sahiptir. Bu aynı zamanda 20 Joule'un üzerinde bir yüksek darbe emilimi sağlayarak kullanıcının omurgasını korur.
OG Çizmelerin astarı emici olup alerjik değildir. Aynı zamanda uzun süre çürümeye karşı dayanıklıdır. Giyilirken yırtılmaması için kuvvetlendirilmiştir.
Bilek koruyucular
Ayağın üst kısmı, topuk ve bilek gibi korunmasız bölgeler daha kalın olarak üretilmiştir.
Elektrikçi çizmesinin topuk ve ayaküstü kısmı kuvvetlendirilmiştir.
Taban ve üst kısmı tek kalıp olarak üretildiğinden ayağı oldukça iyi destekler ve bilek burkulma riskini azaltır.
EN ISO 20347 OBE SRA Enerji emen topuk, EN 13287 Seramik yüzeylerde kaydırmaz tabanlıdır.

Katogori III sınıfında (Ölümcül risk içeren kişisel koruyucu donanım) olan elektrikçi çizmesi firma tarafından 11B 89/686/CEE yönergesine uygun olarak üretilmektedir. Bu nedenle üretim yeri düzenli olarak denetimlerden başarıyla geçmektedir.  

 

izole çizme elektrikçi çizmesi