İzole Eldiven

Elektrikçi eldiveni üretimini 1932 yılından beri devam ettiren firma 45 çalışanı ile yılda ortalama 320.000 çift izole eldiven üretmektedir. APAVE tarafından CE ve AFAQ tarafından ISO kalite sertifikası bulunmaktadır. Aynı zamanda İzole elektrikçi eldiveni üretiminde Avrupa'nın lider firmalarından biridir. EN 60903 standartı ile üretim yapılmaktadır. Bu nedenle elektrikçi eldivenleri Fransa, İtalya, İngiltere gibi bir çok ülkede seçkin kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından tercih edilmektedir. Elektrikçi eldiveni doğal kauçuktan, el yapısına oldukça uyumludur. Bu sebeple kullanıcılar tarafından rahat ve esnek kullanımı nedeniyle tercih edilmektedir. Elektrik bulunan bölgelerde yapılan çalışmalarda kesinlikle güvenebileceğiniz bir üründür. Aynı zamanda Avrupa ve Dünya standartlarına uygun olarak üretilmiştir. 89/686/EEC Avrupa topluluğu direktifi izole eldivenlerini kategori III yani ölümcül risk grubunda değerlendirmektedir. Üretilen izole eldivenler bu direktife uygun olarak CE kalite garantisi altındadır.

Tüm elektrikçi eldivenleri tek tek numaralandırılır ve test edilir. Aynı zamanda izole eldiven test raporları da ambalaj içinde sunulur. Elektrikçi eldivenleri RC katogori olarak üretilmektedir. 

R : A (Asit dayanımlı) + H (Yağ dayanımlı) + Z (Ozon dayanımlı)
C : Çok soğuğa dayanım

İzole eldiven özellikle muhtemel elektrik risklerinden korunmak amacıyla üretilmiştir. Bu nedenle doğrudan elektrikle temastan her zaman kaçınılmalıdır.

Bilindiği üzere elektrik çarpması riskinin dışında kısa devre sonucu elektrik arkının meydana getireceği yüksek ve termal ısı riski de bulunmaktadır. Kısa devre yaşanan bölgenin yakınlarında bulunan kişi yanık ve metal sıçramalara karşı da risk altındadır. Elektrikçi eldivenlerinde bu yönde bir korunma öngörülmemiş olsa da izole eldivenlerimiz bu riske karşı da teste sokulmuştur. Elektrik arkına karşı kişisel koruyucu kıyafetler için uygulanan standart eldivenlerimiz içinde denenmiştir. EN 61482-1-1:2009: (ATPV and EBT50) ve EN 61482-1-2:2010. Eldiven içine yansıyan termal ısının % 50 ihtimalle ikinci derece yanık oluşturacak değerlerin altında kaldığı görülmüştür. Eldiven üzerinde herhangi bir delik, çatlak, yırtılma ve deformasyon oluşmamıştır. Bu nedenle ısıya dayanım piktogramıda ürün üzerine etiketlenir. 

Kullanım Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar : 

Depolama: İzole eldiven paketinde depolanmalı. Eldivenler sıkıştırılmamalı, katlanmamalı ve üzerine baskı yapılmamalı. Yoğun ışık alan yerlerden doğal veya yapay ısı kaynaklarından uzak tutulmalı. 10-21 dereceleri arasında muhafaza edilmeli ve nem oranı %54-66 arasında olmalıdır.
Nakliye: Eldiven depolama koşulları ile aynı olmalıdır.
Kullanımdan Önce: Eldivenin kullanılmadan önce yırtık ve delik bulunma ihtimaline karşı hava şişirilerek test edilmesi gerekir. 
Alınması Gereken Tedbirler: Eldiven petrol, yağ, asit gibi eldivende aşınma yapabilecek benzer ürünlerle temas ettirilmemelidir. Islak ve nemli eldivenler kesinlikle kullanılmamalıdır.
Temizleme: Su ve el sabunu ile yıkanması ve en çok 65 derecede kurutulması gerekir.
Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar: Eldivenlerin ömrü kullanım ve depolama şartlarına göre değişir.  

Ark ve mekanik korumalı izole eldiven için lütfen tıklayın...

izole eldiven yg eldiven elektrikçi eldiveni
izole eldiven 36 kv eldiven 36 kw eldiven 40 kv eldiven alçak gerilim eldiveni
izole eldiven yüksek gerilim eldiveni flexigrip eldiven ark eldiveni yalıtkan eldiven
izole eldiven pnematik test izole eldiven fiyatı ag eldiven yg eldiven yaltım eldiveni
izole eldiven
izole eldiven