20 kV Elektrikçi Bareti

İzole baret ANSI Z.89.1 satandartlı üretilmiş olup Alman Malı ENHA Rockman Modeldir. İzole baret bu test esnasında 30.000 Volt enerjiye maruz kalır ve 20.000 Volt olarak sertifikalandırlır.
Elektrikçi bareti EN 50365 standartında test edilmiştir. İzole baret CE belgeli ve EN 397 standartında olup deliksiz olarak elektrikçilere özel üretilmiştir. 
Firmamız 2005 yılından beri Alman Enha Firmasının elektrikçi bareti Türkiye mümessilliğini yapmaktadır. Genellikle başta beyaz renk olmak üzere, sarı, kırmızı ve mavi renklerde ithalatını yapmaktayız. 
Baret koşu bandı isteğe bağlı olarak iki tiptir. Birincisi 4 noktadan barete tutunur (E4) ikincisi ise 6 noktadan (E6).  
Gerilim bulunan alanlarda yapılacak çalışmalarda sadece başın korunması yeterli değildir. Aynı zamanda ense, eller ve vücudu diğer noktalarını da elektrik risklerinden koruyacak ürünlerle birlikte kullanılmalıdır. Örneğin riske uygun izole eldiven, izole çizme, arka karşı elbise, izole halıvoltaj dedektörüizole tabureelektrikçi baretielektrikçi vizörü, vb. Ayrıca tüm bu ürünler risk devam ettiği sürece çıkarılmamalıdır.  
Genel Özellikler : 

Enerji Emilimi Sağlayan Kalıp
20 kV elektrikçi bareti önemli kuvvette çarpma ve güçlü etkilere karşı enerjiyi emecek şekilde üretilmiştir. İzole baret kafesinin oluşturulması esnasında, Formula 1 araçlarının da üretiminde kullanılan yeni yöntemlerden faydalanılmıştır. Klasik baretler çok az miktarda enerji emilimi sağlar. Kuvvetli cisim çarpmalarının şiddeti baret baş çevre bandı üzerine biner.
Daha fazla hafiflik ve ferahlık
Modern teknoloji ile üretilen elektrikçi baretleri hem daha hafif hem de klasik baretlere göre gücü daha fazla arttırılmıştır. Bu sayede daha konforlu ve güvenlidir.
Yüksek Verimlilik
Bütün baretlerde gereksinim duyulan yağmur kanalları ve 30 mm genişliğinde baret akseseuarların monte edilebilmesi için delikler bulunmaktadır. Aynı zamana izole baret, baş aşağı dahi muhafaza edilse bile çizilmeye dayanıklı olması için üst kısımları mat olarak üretilmiştir.
Baretin baş çevre bandı klipslerinin kenarları, baret başa tam olarak ortalamadan giyilse bile başın hiçbir sivri ve keskin kenara temas etmeden izole baretin kullanılmasını sağlar.
Kaydırmaz Baş Bandı
Elektrikçi bareti, özel olarak açılandırılmıştır. Benzer baretlerde ender olarak kullanılan kaydırmaz, başa tam oturan ve son derece zor pozisyonlarda çalışmaya imkan veren baş bandı ile donatılmıştır.
Geleneksel baretlerde zor pozisyonlarda çalışmak için baş çevre bandı genişleterek ense bölgesine kadar çekilir. Ancak bu husus kullanıcının her yukarı bakışında baretin öne kaymasına sebep olur.

30 kV izole baret
izole baret
elektrikçi bareti rockman
izole baret enha
elektrikçi bareti
Enha Rockman